Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Projekt VVV

Návrat volejbalu do našeho města

Vážení příznivci volejbalu,

rádi bychom vám krátce představili projekt   V V V   –  Vraťme Volejbal Vodolce.

Volejbal a sportovní hala byly v minulosti chloubou Odoleny Vody a hlavním zdrojem zábavy. V současné době bohužel  z našeho města prakticky vymizel. A proto, že nám není  lhostejný osud vodolského volejbalu, rozhodli jsme se pokusit se s tím něco udělat.

Jsme bývalí  hráči klubu AERO Odolena Voda. Strávili jsme v Odoleně Vodě svá nejlepší volejbalová léta a  Vodolka  nám přirostla k srdci. Všichni se sem rádi vracíme a někteří z nás se zde i natrvalo usadili.

Jsme  přesvědčeni, že je naší  „morální“  povinností vrátit volejbal na Vodolce tam, kam po řadu let patřil, tzn. zpět do extraligy a Evropských pohárů. Jsme generace, která se na Aeru  naučila hrát a odbíjená nám otevřela cestu do „ volejbalového světa“.  Tímto způsobem bychom to vodolskému volejbalu chtěli vrátit a takto  navázat na práci, kterou pro vodolský klub vykonali pánové Chalupník, Grubauer , Jež, Kraus, Krob , Nývlt,  Tichý ,  Žůček a další.

Nestavíme si žádné vzdušné zámky, ale hodláme  postupnou systematickou prací znovu vybudovat družstvo, které bude vzorně Vodolku reprezentovat.

Je jasné, že nás čeká tvrdá a dlouholetá práce. Všichni  jsme ve volejbale působili a nebo působíme,  víme co nás čeká. Věříme, že  cíle můžeme dosáhnout, zvláště, když nám v našem úsilí nabízejí pomocnou ruku představitelé AERA Vodochody a.s., města Odolena Voda, Českého volejbalového svazu a senátor našeho regionu.

Pro ty z Vás, kteří už pozapomněli na slavná léta AERA a pro nově přistěhovalé spoluobčany, kteří jeho slávu nezažili, v krátkosti připomeneme největší úspěchy klubu. Historie volejbalu v Odoleně Vodě je „stará“ zhruba 50 let. Volejbalový oddíl Aero Odolena Voda za dobu své existence dosáhl řady úspěchů doma i v zahraničí. Od roku 1969, kdy oddíl vstoupil do první ligy, vybojoval šest titulů mistra ligy, sedmkrát obsadil druhé místo, třikrát byl bronzový a dvakrát zvítězil v Českém poháru. V Evropských pohárech získalo družstvo mužů šest medailových umístění a dvakrát zvítězilo v Evropské lize.

Potěšilo nás, že projekt   V V V   získal podporu, jak u představitelů města Odolena Voda, tak i u vedení společnosti AERO Vodochody a.s. Věříme, že se nám společnými silami podaří  realizovat náš projekt   V V V   -  navrácení volejbalu do Odoleny Vody.

AERO Vodochody a.s. zároveň souhlasilo s tím, aby nově vzniklý volejbalový oddíl navázal na tradici a nesl ve svém názvu symbol leteckého podniku „AERO“.

Tak tedy pod staronovým názvem AERO Odolena Voda  budeme v letošní sezóně hrát II. volejbalovou ligu. Kromě pravidelných zápasů druholigové soutěže se můžete těšit na řadu turnajů a přátelských zápasů ( první zápas na domácí palubovce hrajeme 13.10.2007 v 10.00hod proti Rakovníku, následující zápas doma se odehraje 10.11.2007 ). O všech utkáních, turnajích a akcích, vás budeme včas informovat. A zároveň bychom Vám rádi v  následujících číslech tohoto zpravodaje chtěli představovat naše nově vzniklé sdružení.

Doufáme, že Vás náš projekt  zaujal a že opět najdete cestu do sportovní haly. Věříme, že přijmete nově vzniklý klub za svůj a budete nám fandit a pomáhat nám dojít k vysněnému společnému cíli.

Děkujeme za podporu představitelům AERA Vodochody a.s. v čele s prezidentem společnosti Ing. Peterem Ondrem a vedení města Odolena Voda v čele se starostkou paní Evou Odehnalovou.

A samozřejmě všem, kteří nám v našich začátcích pomáhají a jsou ochotni nám pomáhat dál.

 

Za Volejbal AERO Odolena Voda
Vladimír Bednář


Vítejte v Odoleně Vodě